TOPTAN HİZMETLER


Diğer lisanslı işletmecilerin herhangi bir altyapı yatırımı yapmadan
kurumsal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmetler sunuyoruz.


Arabağlantı Hizmetleri

Kendi arabağlantılarınızı yapmanız için ortak yerleşime girmek, her arabağlantı noktasında; kabinet, ups, switch, router vb. aktif cihazlar konumlandırmak, bu cihazların bakım ve yönetimleri ile uğraşmak zahmetinden sizi kurtarıyoruz.

3C1B Telekom olarak Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, TT Mobil ile Ankara ve İstanbul POP Noktalarımız üzerinden arabağlantı imkanı sunuyoruz. Hiç bir aktif cihaz kullanmadan Ses Sunucularınızın veya SBC'lerinizin olduğu lokasyona tünelle trafiğinizi teslim ediyoruz.

Eğer 3C1B Ankara Veri Merkezinde sunucularınızı barındırıyorsanız, doğrudan trafiği sunucularınıza teslim ediyoruz.

Ücretlendirmesi işletmecilerle yapılacak arabağlantılar ve kapasiteye göre yapılmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçin. 

Sanal SBC

3C1B Ankara ve İstanbul Veri Merkezlerinde kurulu ve yedekli çalışan TelcoBridges ProSBC'ler üzerinden arabağlantılarınızı yapıyor, testlerini gerçekleştiriyoruz. SBC Hizmetinde trafiğinizi internet üzerinden SBC'lere gönderebilir ve gelen çağrılarınızı SBC'lerden doğrudan İnternet üzerinden teslim alabilirsiniz.

SBC ücretlendirmesi, operatör başına tanımlama ve kanal bazlı olarak ücretlendirilmektedir. SBC Hizmeti sizi her işletmeci için ortak yerleşime girmekten kurtarır. Ayrıca mevcut Ses sunucularınızın internet hattını kullanarak trafiğinizi gönderir ve alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.


Transit Trafik

Transit trafik hizmetimiz ile tüm işletmecilere kendi arabağlantılarını olmadan trafik gönderebilir ve kendi numaralarınıza doğru çağrıları alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

NTS Sorgulama

Her işletmecinin numara taşınırlığı çıkması ile birlikte en önemli ihtiyacı abonesinin aradığı numaranın hangi işletmecide çalıştığını bilmek, doğru işletmeciye teslim edebilmek ve doğru şekilde ücretlendirmektir. 

3C1B Telekom, işletmecilere numara sorgulama hizmeti için veri tabanı sorgusu, web api ile sorgu ve SIP redirect ile sorgu imkanı vermektedir.

Ayrıca arzu eden işletmecilere gelişmiş sorgulama imkanları da sağlanmaktadır, örneğin:
- Kara Liste CLI veya CLD uygulaması,
- 1xx acil hizmetler aramalarında CLI kontrolü ile doğru ile yönlendirme seçeneği,
- İşletmeci bazında CLI engelleme
- CLI bazında ülke bazlı yurtdışı arama izni kontrolü

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Sunucu Barındırma

İşletmecilerin Ses Sunucularını barındırdıkları servis sağlayıcıda mutlaka dedike internet çıkışına ihtiyaçları bulunmaktadır. İnternet sayfasında geç açılma gözden kaçırılabilir olsa da, ses paketlerinde gecikme/sıkışma yaşanması anında hissedilir kalite problemleri yaratır.

3C1B Telekom, İşletmecilere aldıkları internet erişim kapasitesinde asla sıkışma yaşamam garantisi vermektedir. Ayrıca İşletmecilerin yasal yükümlülükleri kapsamında kurmaları gereken CDR ve RTP sunucusu için de kiralama/satın alma veya barındırma opsiyonları sunmaktadır. Bu sunucularla BTK arasında kurulması gereken devreyi de temin etmektedir.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Mobirise.com