POP Noktalarımızın bulunduğu iller

Altyapımızın Gelişimi ve Eriştiğimiz İller

2009 yılında Sabit Telefon Hizmetleri lisansımızı alırken doğal ihtiyaç olarak İnternet Servis Sağlayıcı Lisansımızı da aldık. Amacımız İnternet Hizmetleri sunmak değil, kendi İnternet ihtiyaçlarımızı lisans kapsamında kendi omurgamızı kurarak temin etmek idi.

2012 yılında ODTU TEKNOKENT'te hizmet veren servis sağlayıcının hizmetlerini sonlandırması ile birlikte orada ortaya çıkan sıkıntıyı gidermek amacı ile ODTU TEKNOKENT'te ilk İnternet POP noktamızı kurduk. ODTU TEKNOKENT firmalarının verdiğimiz hizmetlerden çok memnun kalması, hızla firmamıza ve hizmetlerimize yönelik talebinin artması ve sonrasında madem İnternet Hizmeti vermeye başladık neden bulunduğumuz binada da vermiyoruz diyerek İnternet Servis sağlayıcılığı hayatımızın yapı taşlarını kurmaya başladık.

2012 - ODTU TEKNOKENT POP Noktası
2012 - Tepe Prime İş Merkezi POP Noktası (ilk ofisimiz)
2012 - Türk Telekom ile imzalanan toptan seviyede Metro Ethernet Erişim protokolü ile tüm Türkiye'deki illere erişebilir olma
2013 - Bilkent Cyberpark (ODTU Teknokent müşterisine Kiralık Devre ile erişim)
2015 - Hacettepe Teknokent'ten gelmeye başlayan talepler ve POP Kurulumu
2016 - Bilkent Cyberpark'dan gelen talep üzerine POP Kurulumu 
2018 - İstanbul POP'un kurulması
2020 - Altyapı İşletme Hizmetleri Lisansımızın Aralık 2020 de alınması ile kendi fiberlerimizin POP noktalarımızla birleştirilmeye başlanması.
2021 - Eskişehir Yolu, Cepa, Kentpark, Tepe Prime, Hacettepe güzergahı, Bilkent Şehir Hastanesi, ODTU, Bilkent, Hacettepe güzergahlarının tamamlanarak ana POP noktalarının hepsinde kiralık fiber yerine kendi fiberlerimize geçişinin tamamlanması. 
2020 - 2021 Pandemi döneminde Antalya ve İzmir'de bulunan Metro Ethernet Müşterilerimizi kendi POP Noktasında toplama ihtiyacı doğması ile POP Noktalarının hayata geçirilmesi.
2022 - Malatya Teknokent'te daha iyi hizmet sunabilmek için Malatya POP Noktası Kurulumu
2022 - Hatay'da bulunan Metro Ethernet Müşterilerine daha iyi hizmet sunumu için Hatay POP Noktası kurulumu
2022 - Yenileri geliyor (Denizli, Mersin ...)

Landing Page Software