Tarifelerimiz ve Uygulama Esasları


3C1B Telekom aşağıda sunmakta olduğu hizmetlere ilişkin Ana Uygulama Esaslarını ve Tarifelerini Şeffaflık ilkesi gereği paylaşmaktadır.


UYGULAMA ESASLARIMIZ


1- INTERNET HİZMETLERİ

a) Tarifelerimizde kullanılan ücretler için her tarife altında mutlaka Vergi Oranları ve belirtilen ücretlerin Vergi Dahil verilip verilmediği belirtilir.

b) Tarifelerde Hizmetlere ait Ana Başlık altında verilen hızların garanti edilmiş hızlar, mümkün olan en yüksek hız "best effort", Erişilebileceği En Üst Hız veya paylaşımlı bir hizmet olup olmadığı belirtilir.

c) Tarifelerde Abone Lokasyonunda cihaz konumlandırılacağı belirtiliyor ise, bu cihazın sahibi 3C1B Telekom'dur ve yönetimi de 3C1B Telekom'a aittir. Abone kendi yöneteceği bir cihaz istiyorsa kendisi edinmek durumundadır. Hizmet kalitesi takibi amacı ile 3C1B Telekom kendi cihazlarını kendi yönetir.

d) Abone kendi yerel ağında vereceği hizmetler ile ilgili kendi cihazını kendi temin etmelidir.

e) 3C1B Telekom, hiç bir zaman Abone ağında kullanılan kablosuz erişim cihazlarının hizmet kalitesi ile ilgili şikayetleri kabul etmez. 3C1B Telekom'un hizmet kalitesi/hız garantisi, 3C1B Telekom'un konumlandırdığı cihaza kablo ile bağlı abone cihazları için geçerlidir.

f) Yayınlanan tarifelerde mutlaka tarifenin hangi koşullarda ve/veya hangi lokasyonda geçerli olacağı belirtilir.

g) Aboneler mevcut taahhütlerinden farklı/yeni bir kampanyaya geçmek istemeleri durumunda her hangi bir taahhüt bozma işlemine maruz kalmamak için mutlaka önce Müşteri Temsilcisi ile irtibata geçmelidir.2- SABİT TELEFON HİZMETLERİ

a) Tarifelerimizde kullanılan ücretler için her tarife altında mutlaka Vergi Oranları ve belirtilen ücretlerin Vergi Dahil verilip verilmediği belirtilir.

b) Acil Arama Hizmetlerinde adres tespitinin önemi sebebi ile, VoIP Hizmeti alan abone, numarasını sadece belirtilen adreste kullanacağın dair taahhüt vermelidir. Acil Arama Hizmetleri otomatik olarak sadece Coğrafi Numara kullanan ve 3C1B Telekom'a ait sabit cihazlar üzerinden hizmet alan abonelere verilir. Abonenin hesabında arama yapmak için yeterli bakiyesi olmasa dahi, Acil Arama Hizmetlerinden yararlanabilir.

c) Ön Ödemeli aboneliklerde senelik hizmet sunum ücreti (Senelik Numara Kullanım Ücreti) alınır. Ön Ödemeli aboneliğin devam edebilmesi için senelik Hizmet Sunum ücretinin ödenmiş olması gerekmektedir.

d) Ön Ödemeli aboneliklerde ses hesaplarında bakiye kalmaması durumunda aboneler arama yapamazlar.

e) Ön Ödemeli aboneliklerde abone hesabına ilk para yükleme işlemi ancak Havale/EFT ile yapılabilir ve Para Gönderen kişi/kurum ile hesabın adına açıldığı kişi/kurum aynı olmalıdır. Başka birinin adına gönderilen ödemeler kabul edilmez.

f) Faturalı Sabit Telefon Hizmetleri aboneliği ancak aşağıdaki şartlarda sunulur,

    - Bireysel veya Şahıs Şirketleri Faturalı abone olamaz.
    - Abonenin, 3C1B Telekom'un Hizmet verdiği ticari yerleşkede olması ve aynı zamanda da İnternet Hizmeti alıyor olması veya 5 yıldan eski ve faal olması veya aynı adreste 3 yıldan uzun süredir ikamet ediyor olması gereklidir.


3- TOPLU SMS HİZMETLERİ

a) 3C1B Telekom ile Sabit Telefon Hizmeti Sözleşmesi olan aboneler Toplu SMS Hizmeti aboneliği alabilirler.

b) Toplu SMS hizmetleri Ön Ödemeli Paket alımları ile sunulur.

c) Dernek, Hastane, Kamu Kurumları hariç tüm Abonelerde gönderdikleri SMS'in arkasına çıkma (Kara Liste) seçeneğinin otomatik olarak ekleneceğini kabul etmiş sayılırlar. Bu kurumlar da faaliyet amacı dışında SMS gönderimi yapamazlar.

d) Kara Listeye ekleme / Otomatik Çıkma seçeneği Yönetmelik gereği aboneye maliyet getirmeyecek ve iletişimin kurulduğu yöntemle cevaplanacak şekilde sunulmak zorundadır. Bu kapsamda Otomatik Çıkma seçeneği için mesajda içerisinde belirtilecek olan 800 lü ücretsiz numaraya mesajın iletildiği kişi cevaplarken her hangi bir ücret ödemeyecek, her cevaplanan sms için mesaj bedeli Abone'den alınacaktır.

4- VERİ MERKEZİ HİZMETLERİ

a) Veri Merkezi Hizmetlerinden yararlanan Abone'ler hiç bir şart altında kanun ve yönetmeliklere aykırı içerik barındıramaz ve aldıkları hizmetleri başkalarına zarar verici şekilde kullanamazlar.

b) Veri Merkezi Hizmet sunumunda ana maliyet kalemlerinden biri olan Elektrik Ücretlerinde yaşanan değişiklikler doğrudan Abone ücretlerine yansıtılır. Taahhütlü hizmetlerde Elektrik Ücretleri taahhüt kapsamında değildir.5- E-FAKS HİZMETLERİ

a) E-Faks hizmeti e-posta üzerinden gönderilip alınabilen bir hizmettir.

b) E-Faks hizmeti sadece Türkiye Sabit Faks Hatlarına gönderim yapabilir.

c) Faks olarak gönderilecek dokümanın pdf formatında e-postaya eklenmesi ve e-posta gövdesinde başka bir bilgi, yazı içermemesi gereklidir.

d) E-Faks gönderici e-posta hesabı sistemde tanımlı değil ise e-faks gönderemez.

e) Gelen faks pdf formatında Abone numarası için tanımlanmış olan e-posta adresine iletilir.

f) Faks gönderimi 3 kere denenir ve başarısız ise bilgilendirme e-postası gönderilir.

g) E-Faks Hizmeti için senelik Hizmet Kullanım Ücreti alınır. Bu ücrete sınırsız gelen faks dahildir.

h) Abonenin faks gönderebilmesi için e-faks hesabında kredi olması gerekmektedir.

ı) E-Faks aboneleri crm.3c1b.net adresinden online olarak e-faks hesaplarına kredi kartı ile kredi yüklemesi yapabilirler.

Tarifelerimiz

İlgili tarifelerimize aşağıdan erişebilirsiniz.

Omurgamızın bulunduğu yerleşkelerde verilen FİBER İNTERNET TARİFELERİ

Türk Telekom Altyapısı üzerinden verilen xDSL ve FTTX İnternet Erişim Tarifelerimiz

Metro Ethernet tarifeleri için lütfen iletişime geçin.

--------------------------------------------------
TARİFE DEĞİŞİKLİKLERİ DUYURULARI
--------------------------------------------------

* 2022 Yılında yürürlükten kalkmış olan Havuz tarifeleri FTTX tariflerindeki Download Hızları üzerinden ücretlendirilir.
* Gerçek Hız Tarifelerinin adı "FİBER İNTERNET TARİFELERİ" olarak güncellenmiştir.
* Omurga Kotalı İnternet Tarifelerinin adı "FİBER İNTERNET TARİFELERİ" olarak güncellenmiştir.
* Gerçek Hız ve/veya Omurga Kotalı İnternet taahhüdü biten Abonelerimizin ücretleri FİBER İNTERNET TARİFELERİ'nde yer alan Standart Ücret üzerinden fatura edilecektir.
* Kampanyaları sona eren tarifelerdeki fiyat güncellemelerine bu dosyadan erişebilirsiniz.

No Code Website Builder